CSTUG

Podpora fontů ze Střešovické písmolijny v TeXu.


Poznámka

Fonty vytvořené panem Františkem Štormem ve Střešovické písmolijně jsou po výtvarné a řemeslné stránce velmi zdařilé. Je proto vhodné mít pro ně připravenu TeXovou podporu. Tu najdete na této stránce a pravděpodobně ji získáte i u tvůrce fontů. Tato podpora obsahuje metriky TFM a TeXová makra umožňující používat mnoho rozšiřujících znaků z těchto fontů. Nejsou zde samozřejmě zahrnuty fonty samotné. Ty si zájemce může vybrat z nabídky a koupit ve Střešovické písmolijně, viz www.pismolijna.cz. Fonty jsou dodávány ve formátu PostScript Type1 a nově též OpenType. TeXová podpora je připravena zatím jen pro fonty formátu Type1, konkrétně pro verzi 3.5/PC Typokatalogu.

TeXová podpora obsahuje metriky všech fontů (nezabírá to moc místa na disku), nicméně se předpokládá, že si zájemce zakoupí jen vybrané fonty.

Podrobnější informace o vlastnostech a kvalitě fontů ze Střešovické písmolijny budou ve Zpravodaji CSTUGu.

Pan Štorm dal k volnému šíření na Internetu jednu rodinu svého písma Lido STF. Pro systémy MS Windows a MAC je tato rodina nabízena na stránkách Střešovické písmolijny, ovšem pouze ve formátu TrueType. Autor písma se rozhodl výhradně pro uživatele TeXu umožnit šíření tohoto písma za stejných licenčních podmínek, ovšem navíc v originálním formátu PFB (tj. ne takový, který vzniká konverzí z TrueType).


Odkazy

CSTUG  
Poslední změna: 21. 9. 2001. Připomínky a upozornění na chyby prosím zasílejte na: olsak@math.feld.cvut.cz. (c) 2001 CSTUG