CSTUG
Styl pro psaní článků do Zpravodaje

Soubory
Zpravodaj Československého sdružení uživatelů TeXu se sází formátem pdflatex s babelovským modulem pro češtinu a slovenštinu ve verzi 3.2.

Dokumentovaný styl pro sazbu Zpravodaje najdete na CTAN. Manuál je součástí balíčku, ale můžete si jej přečíst i online ve formátu PDF. V čísle 1–4/2018 naleznete článek, který popisuje použití stylu pro sazbu Zpravodaje. Balíček je již zařazen do TeXLive 2008.


Online editace
Pro přípravu článku z pohodlí svého webového prohlížeče můžete použít šablonu ve webovém editoru LaTeXových dokumentů Overleaf.

Instalace
Nejprve si zkontrolujte, zda již balíček není součástí distribuce TeXu, kterou používáte. Zjistíte to příkazem kpsewhich csbulletin.cls, nebo v MiKTeXu příkazem findtexmf csbulletin.cls. Pokud jej v distribuci nemáte, musíte si jej nainstalovat sami. Balíček dodržuje konvence TDS. Po jeho rozbalení překopírujte obsah hlavního adresáře csbulletin do stromu, který TeX prohledává, a obnovte souborovou databázi. Manuál můžete zobrazit pomocí texdoc csbulletin nebo obdobného příkazu.

Příspěvky
Příspěvky lze posílat emailem na adresu redake (uvedenou dole) nejlépe jako jeden komprimovaný soubor (.zip, .tar.gz, .tar.bz2, .rar).

CSTUG
Hlavní stránka Zpravodaje CSTUGu. Adresa redakce:  zpravodaj@cstug.cz. (c) 1996-2008 CSTUG